T. +90 224 482 2670 techel@techel.com.trTR | EN

Firmamız

TECHEL, kompozit sanayinde kullanılan %100 karbon Elyaf ve hibrid (cam, aramid, jüt, keten, karbon elyaf karışımlı) takviye kumaşları üretimini yapmaktadır.  Geniş bir ürün yelpazesi sunan TECHEL’in üretimini yaptığı karbon ve hibrid kumaşlar; havacılık, otomotiv, denizcilik, rüzgar enerjisi, spor ekipmanları, inşaat gibi alanlarda kullanılmaktadır.

TECHEL, uzun yıllara dayanan dokuma tecrübesi ve altyapısı sayesinde inovatif dokuma teknikleri kullanarak özel kumaş tasarımı da yapabilmektedir. Kompozit endüstrisinin bilgi ağırlıklı bir sektör olduğuna inanan TECHEL’in deneyimli mühendis kadrosu, yeni ve yüksek performanslı ürünlerin geliştirilmesi konusunda, uygulama yerine bağlı olarak, kumaş yapısı, malzeme seçimi ve maliyet gibi parametreleri optimize edecek bilgi birikimine, mühendislik  ve yazılım altyapısına sahiptir. TECHEL, projelere özel epoksi ve polimer bazlı reçine kullanımı ve kompozit malzeme üretim metodları uygulamaları hakkında da danışmanlık hizmeti vermektedir.

TECHEL, Elvin Tekstil San. ve Tic. A. Ş.’nin tescilli markasıdır. Firmamız 1999 yılında ISO 9001 belgesini almıştır. 2007 yılında aldığı ‘EFQM Yerel Kalite ve Başarı Ödülü’ ve 2008 yılında aldığı ‘EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi’ kaliteye verdiği önemin bir göstergesidir. AR-GE’nin geleceğe yatırım yapmak olduğuna inanan firmamızın, kendi bünyesinde geliştirdiği patentli ürünü ile 2009 yılında aldığı TÜBİTAK-TÜSİAD-TTGV tarafından verilen ‘Yenilik ve Teknoloji Ödülü’ AR-GE’ye verdiği emeğin karşılığıdır.

Firmamız hakkında detaylı bilgilere kurumsal sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.